[ad_1]

Ігор Васильєв: "Сьогодні ухвалили закон, який врегулює ринок віртуальних активів"

Верховна Рада України на засіданні 8 вересня ухвалила у другому читанні законопроєкт № 3637 про віртуальні активи.

Про це у Facebook повідомив Ігор Васильєв — народний депутат України, голова підкомітету розвитку цифрових прав та компетентностей Комітету з питань цифрової трансформації та співавтор закону.

«Закон врегулює цей ринок, який існує в Україні вже близько 5 років, але поза правовим полем.

Для українських покупців криптовалюти підвищаться гарантії завдяки тому, що криптобіржі отримуватимуть дозвіл на роботу в Україні. Їх перевірятимуть і стежитимуть, щоб не було шахрайства.

Вимагатиметься верифікація клієнтів на криптобіржах.

Щодо лякалок про шалену інфляцію, яку нібито розкрутить легалізація криптовалют, то в законі прописано, що криптовалюти не є засобом платежу. Водночас можливі операції еквайрингу. Під час оплати відбуватиметься миттєва конвертація криптовалюти у гривню. Також встановлюються обмеження на обмін віртуальних активів.

Ринок віртуальних активів іде до того, щоб стати відкритим і цивілізованим. Тож рано чи пізно нам доведеться впроваджувати ці зміни, і краще зробити це одразу.

За віртуальними активами майбутнє. Вже через 10−15 років деякі країни можуть повністю відмовитись від паперових грошей. Завдяки ухваленню цього закону віртуальні активи зможуть стати легальним і звичним явищем для нас», — написав нардеп.

Законопроєкт підтримали 276 депутатів.

В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн, однак він перебуває в тіні. З цієї причини міжнародні біржі не заходять в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки.

«До речі, Сальвадор став першою країною, де з 7 вересня біткоїн став офіційною розрахунковою валютою.

А ціна біткоїна на сьогодні складає майже 43 тис. $ «, — зазначив у дописі Ігор Васильєв.

[ad_2]

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *