[ad_1]

У Путивльському районному суді розглядається справа щодо притягнення голови Путивльської ОТГ Костянтина Гаврильчука до адміністративної відповідальності за ненадання публічної інформації на численні адвокатські запити.

«Історія тягнеться ще з грудня минулого року. Тоді адвокат, що представляв інтереси ТОВ “Агріпорт-Норд”, просив надати інформацію, доступ до якої має бути відкритим будь-якому громадянину України. Її розголошення не несе ризику інтересам національної безпеки, економічному добробуту чи правам людини. Проте інформацію досі приховують, а запити ігноруються», — розповідає директор юридичного департаменту Група АГРОТРЕЙД Олександр Улановський.

Серед запитуваної інформації були перелік сільськогосподарських товаровиробників, які ведуть діяльність на території Путивльської ОТГ, із зазначенням площі земельних ділянок, інформація щодо розміру коштів, які підприємства сплатили в бюджет ОТГ в межах соцугод протягом 2020 року та куди вони були витрачені.

Під час кожної сесії голова ОТГ Костянтин Гаврильчук порушує питання, як змусити «Агріпорт-Норд» укласти соціальні угоди з громадою. «На це все у мене лише одне питання: як можна співпрацювати з тими, хто бере гроші, але не може звітувати, як вони були витрачені? Місцева влада повинна зрозуміти, що підприємства не є благодійними організаціями, і єдиний спосіб співпрацювати з платниками податків — це домовлятися», — коментує Олена Ворона.

Натомість «Агріпорт-Норд» самостійно допомагає населеним пунктам, де обробляє землю: влаштовує свята, проводить ремонти, допомагає пожежній частині, запустило соціальне таксі, і в рамках проєкту ГРОМАДОТВОРЕЦЬ реалізує ті ідеї, що подають самі жителі. А згідно звіту про виконання бюджету І півріччя 2021 року, підприємство є одним з найбільших платників податків в громаді.

«Відмова міськради в наданні інформації — неправомірна. Не надаючи запитувану інформацію та копії документів без зазначення причин, Путивльський міський голова Костянтин Гаврильчук, порушив гарантії адвокатської діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення ч. 5 ст.212³КУпАП. Тому ми звернулися до суду», — пояснює юрист.

За словами юриста, справа штучно затягується. Уже два судді заявили про самовідводи, до того ж в наявності конфлікт інтересів: в суді працює дружина Гаврильчука. «Тепер, коли обидва судді заявили про самовідводи, справу мають перенести в інший суд. Впевнений, в новій інстанції сила Закону змусить місцеву владу виконати вимоги», — підсумовує Улановський.

[ad_2]

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *