Який акумулятор потрібен для навантажувача

Будь-який власник складської спецтехніки, а зокрема навантажувачів, рано чи пізно стикається з необхідністю заміни зношеного тягового акумулятора на новий. Сьогодні ринок акумуляторів налічує величезну кількість різноманітних варіантів, що відрізняються характеристиками і використовуваними при виготовленні компонентами. Який АКБ вибрати, щоб техніка працювала довго та ефективно? Спробуємо розібратися у нашому матеріалі.

Види тягових акумуляторів

Спочатку варто розібратися в типах АКБ. У більшості навантажувачів та штаблерів використовуються літій-іонні та свинцево-кислотні електротягові батареї. Свинцево-кислотні трохи дешевше літієвих, але досить важкі і не мають якихось ґрунтовних переваг.

А ось літій-іонним є чим похвалитися. Акумулятори такого типу мають значну тривалість служби та низький саморозряд, що значно підвищує їхню технологічну цінність. Обидва типи акумуляторів, своєю чергою різняться на два види:

  • З рідким електролітом;
  • З гелевим електролітом.

Пристрої з рідким електролітом значно нижчі за вартістю порівняно з гелевими. До того ж електролітна рідина легко замінюється при необхідності. Якщо цілісність акумулятора в процесі експлуатації не порушується, така батарея може служити достатньо довго. Головне вчасно заливати новий електроліт.

Батареям із гелеподібним складом електроліту теж є що сказати. Конструкція не передбачає будь-якого обслуговування, але завдяки цьому витік електроліту повністю виключається. Дані акумулятори досить швидко заряджаються і мають високі показники номінальної та питомої потужності.

Основні критерії при виборі АКБ для навантажувача

При виборі АКБ варто враховувати кілька найважливіших параметрів:

  1. Кількість циклів перезаряджання. Для правильного вибору необхідно спиратися на специфіку роботи та інтенсивність експлуатації навантажувача. Адже техніка споживає набагато більше енергії під час роботи, ніж при їзді. Літій-іонні батареї здатні витримати близько 3000 циклів, тоді як для свинцевих цей параметр приблизно 1500 циклів.
  2. Місткість. У разі цієї характеристики літій-іонні конструкції також перевершують свого свинцевого конкурента. Перевага літієвих АКБ у тому, що вони віддають однакову кількість потужності незалежно від рівня заряду батареї. А от свинцево-кислотні починають трохи просідати при низькому заряді, що залишився.
  3. Саморозряд. Цей параметр визначає кількість заряду, що втрачається після того, як він був заряджений без зовнішніх споживачів енергії. Різною мірою саморозряд притаманний практично всім існуючим на даний момент батареям.

Ось, мабуть, і всі основні критерії, на які варто звертати увагу при виборі АКБ для навантажувача. Враховуючи всю інформацію, можна сказати, що літій-іонні тягові акумулятори значно перевершують своїх конкурентів за експлуатаційними характеристиками. Але якщо потрібна дешева і швидка заміна, можна взяти і свинцево-кислотну батарею. У будь-якому разі, спиратися варто на свої особисті пріоритети та завдання, що покладаються на пристрій.

Придбати новий акумулятор для навантажувача

Купити акумулятор для навантажувача, річтрака, штабелера або іншого виду складської спецтехніки, ви можете у ТОВ «Універсал-Спецтехніка» в Україні. Звертайтеся до наших консультантів за вказаними на сайті телефонами або пишіть на наш е-mail. Наші менеджери залюбки Вас проконсультують!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *