Безкоштовно та без провідників – з Сум до Харкова почав курсувати потяг


Безкоштовно та без провідників – з Сум до Харкова почав курсувати потяг, фото-1

З 7 квітня з Сум до Харкова можна дістатись залізницею. Це сполучення відновили вперше за майже півтора місяця від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, пише Суспільне.

На пероні Сумського вокзалу пообіді зібрались ті, хто зустрічає рідних та ті, хто за пів години після прибуття потягу відправляться на ньому у зворотному напрямку. Разом з батьками провідати бабусю їде Дмитро. “Ну так, війна, сьогодні. Не міг поїхати, ну раніше поїзди не ходили, жах був”, – розповів хлопець.

Потяг із Харкова 8 квітня приїхав до Сум вдруге від початку нападу російських військ на Сумщину. Більшість людей їдуть до найближчих станцій. “На Тростянець їду, в руїни, там таке страшне. Навіть пенсії не отримаю там, все порозбивало. Тут чисто, а там одні танки валяються”, – говорить мешканець Тростянця Олексій Гаврилович.

Мешканка села Боромля Антоніна Михайлівна каже, що за період війни вперше їде в село. “Вибралися, щоб отримати пенсію та скупитись. Та дай Боже, щоб нас залишили оті “псєвдовиручателі”.

Передає передачу рідним до Тростянця пані Олена. Під час наступу російських військ на Сумщину жінка лікувалась у сумській лікарні. Вона – з міста Лебедина. “Залишилось ну три дні в лікарні, я не думала, що так буде. І після того, там у лікарні була два тижні Тепер знову, майже півтора місяця я додому не можу потрапити. І оце можливо пустять на Лебедин потяг. Бо як ми до Тростянця доїжджаємо, нам ще 15 км до міста. Як пустять на Лебедин, тоді доїду”, – розповідає пані Олена.

Потяг прибуває до Сум з Харкова о 13.27 і відправляється щодня у зворотному напрямку о 14.00. Зустрічає дітей з Харкова пані Валентина. “Вони глухонімі обоє, оце сиділи в метро, я вчора приїхала, мене трусить. Їм кажу діточки їдьте додому. Так вони зібралися і їдуть”, – говорить пані Валентина.

Поки на вокзалі не працюють каси, немає і провідників, а проїзд із Сум для пасажирів безоплатний.

Мешканка Тростянці пані Наталія розповідає, щодня чекала, коли можна поїхати додому. “Ми на роботу сюди в Суми їздимо. Ну зараз ми не працюємо, бо не ходять поки поїзди. Приїхали гроші знімати, бо там не можна було зняти, бо там нема де взяти, порозбивали все у Тростянці.”

За кермом потягу Руслан Помазан. Говорить – шлях перевіряли спеціалісти. “Я думаю безпечно, я думаю вже все перевірили, колію перевірили. Просто так, якби було небезпечно, ми б не поїхали”, – говорить машиніст.

Цей потяг другий, який відновив свою роботу на Сумщині. З 3-го квітня областю курсує ще поїзд за маршрутом Тростянець-Суми-Білопілля та у зворотному напрямку.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *