Функціонування малого та середнього бізнесу в Сумах - запорука відновлення економіки міста під час війниФункціонування малого та середнього бізнесу в Сумах - запорука відновлення економіки міста під час війни

Створенням комфортних умов для роботи підприємництва в умовах воєнного стану опікується влада на державному та місцевому рівнях. Спільну нараду з відповідним порядком денним було проведено в Сумській обласній військовій адміністрації, в роботі якої взяли участь представники органів місцевого самоврядування Сум.

Особливу увагу приділили наступним питанням. Актуального звучання набуває державна програма “Доступні кредити 5-7-9%”, за якою представники бізнесу можуть отримати кредити під 0, 3, 5, 7 або 9% річних. Державні банківські установи: “Ощадбанк”, “Приватбанк”, а також “Укргазбанк” та KredoBank нададуть суб’єктам підприємницької діяльності вичерпні відповіді з питань кредитування.

Розпорядженням керівника Сумської обласної військової адміністрації № 108-ОД від 30 березня 2022 року унормовано порядок реалізації алкогольних виробів на території Сумщини. Цей крок має на меті припинити обіг сурогатного алкоголю та сприяти наповненню місцевих бюджетів.

Суттєві податкові пільги для бізнесу в умовах воєнного стану передбачено Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Так, скасовано обов’язковість сплати єдиного податку для ФОПів 1, 2 груп. Змінено ставки податку і для великих підприємств. Закон містить зміни щодо зменшення ПДВ та акцизу на пальне, податкові стимули для великого бізнесу та благодійності.

Сумчани помітили, як оживає місто: запрацювали кав’ярні, мережеві магазини та інші торгівельні точки, салони краси, фармацевтичні заклади. Містяни знають, що кожна гривня, вкладена в послугу чи товар, – це кошти, які працюють на економіку України, понівечену загарбником.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *