На Сумщині завершують жнива: обмолочено 80% від загальних площ ранніх зернових


На Сумщині завершують жнива: обмолочено 80% від загальних площ ранніх зернових, фото-1

За даними департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА, вже обмолочено 80% від загальних площ, засіяних ранніми зерновими культурами. Як аграрії працюють в умовах війни та які врожаї цього року – далі в матеріалі Суспільного.

Євгеній Пономаренко працює комбайнером вже понад 10 років. Говорить, мін на полях, де він зайнятий, вже немає. “Все прибрано. Так що зараз не дуже страшно. Перед виїздом на поле ми обслуговуємо комбайн. Видуваємо пилюку, фільтра, щоб техніка була чистою. Ждемо, коли спаде роса, міряємо вологу і починаємо обмолот культур”, – розповідає Євгеній Пономаренко, комбайнер.

Головний агроном Сергій Луценко каже: встигли зібрали озиму пшеницю, ячмінь та інші зернові. Нового врожаю достатньо, але залишаються проблеми із реалізацією збіжжя.

“Якщо минулого року ми могли продати озиму пшеницю і по 5, і по 6 гривень, в залежності від якості, то цього року лише по 3 гривні”, – додає Сергій Луценко, головний агроном.

За словами директора господарства Віктора Пахненка, на доходах відзначаються і ціни на пальне, і проблеми з його забезпеченням.

“Проблеми: пально-мастильні матеріали, цінова політика не збалансована. В такій ситуації, як нині склалася у сільському господарстві, вижити дуже важко”, – каже Віктор Пахненко, директор господарства.

За словами Олександра Маслака, керівника департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА, на Сумщині обмолочено 80% від загальних площ, відведених під ранні зернові культури.

“Урожайність в цілому зернової групи культур становить близько 49,9 центнера з гектара. На разі залишається дефіцитним зберігання збіжжя, яке отримують сільгоспвиробники, щодо його подальшого зберігання і реалізації. У нас в області залишаються значні перехідні врожаї попереднього року. Ціни на сьогодні сформувалися на тому рівні, який дає можливість відшкодувати понесені витрати і отримати мінімальний рівень рентабельності”, – говорить Олександр Маслак, керівник департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА.

Авторка — Катерина Іваненко

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *