[ad_1]

Дедалі частіше в новинах з’являються повідомлення про таку молодіжну розвагу, як екстремальне селфі. Підлітки, геть забуваючи про обережність і нехтуючи елементарними правилами безпеки, піднімаються на дахи висотних будинків, вагони поїздів або електроопори, щоб зробити «вибухові» фото і вразити друзів у соціальних мережах. На жаль, такі розваги закінчуються трагічно.

Нещодавно прикру статистику «смертельних розваг» поповнила і Сумщина. Щоб похизуватися перед друзями, 17-річний мешканець Кролевця заліз на дах вагона вантажного потягу. При спробі торкнутися лінії електропередачі підліток отримав ураження струмом і був ушпиталений з опіками понад 50% тіла. На жаль, врятувати хлопця не вдалося.

Тож енергетики Сумщини вкотре нагадують підліткам та їхнім батькам, що поблизу електрооб’єктів категорично забороняється:

  •   — Робити екстремальні фотознімки.
  •   — Заходити за огородження електроустановок, на територію та до приміщення електричних споруд.
  •   — Намагатися проникнути до трансформаторних підстанцій.
  •   — Підніматися на опори ліній електропередачі, залазити на дахи споруд і вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії.
  •   — Гратися під повітряними лініями електропередачі, накидати або наближати до них сторонні предмети (запускати повітряних зміїв, спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери тощо), знімати предмети, що заплуталися в дротах.
  •   — Зводити будь-які споруди під повітряними лініями.
  •   — Розпалювати вогнище під лініями електропередачі та поблизу інших енергетичних об’єктів.
  •   — Стояти біля ліній електропередачі під час негоди.
  •   — Рибалити неподалік від ліній електропередачі.
  •   — Торкатися проводів, які провисли або знаходяться на землі.

Запам’ятайте: наближатися до обірваних проводів ближче ніж на 8 метрів – смертельно небезпечно! Адже електротравму можна отримати і за декілька метрів від проводу.

Якщо ви опинилися поблизу обірваного проводу, в жодному разі не потрібно торкатися його, панікувати та бігти. Зону ураження (8 метрів від проводу) потрібно залишати повільно, не відриваючи ноги від землі та одна від одної, ніби ковзаючи. При цьому ногу слід пересувати вперед не більше, ніж на пів стопи.

Якщо ви побачили обірваний або провислий провід, пошкоджені опори або небезпеку їх падіння, пошкоджений кабель, в жодному разі не намагайтеся самостійно усунути несправність! Це небезпечно для життя і здоров’я! Одразу телефонуйте до кол-центру АТ «Сумиобленерго»: 0 (800) 300-247 (лінія безкоштовна і працює цілодобово), (0542) 659-659.

Бережіть себе і пам’ятайте, що екстремальні розваги можуть коштувати життя!

[ad_2]

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *