"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки


"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

Цьогоріч на території Сумщини вода в Десні піднялася на два метри. Івотка — ліва притока Десни, теж вийшла з берегів, пише Суспільне.

Річка Десна протікає по Шосткинському району з Росії до Дніпра. Олександр — мешканець села Пирогівка каже, що розлив річки це дуже добре. “Добре для полів і для озер, риба зараз вже туди позаходила, вона спокійно нереститься, зараз он погода яка, тепло, і мальок залишиться у калюжах. А щодо розлива, дійсно, якщо взяти зі сторони Гримича, звідти танки не пройдуть їхні”.

“Вже років 9-10 такого великого затоплення не було. У середу-четвер сантиметрів по 30-20 прибувала вода, а потім вже стало менше”, — розповідає мешканець села Олександр.

Пойма Десни від 3 км і більше, в ній знаходяться найближчі населені пункти. Всі вони в різній мірі відчувають наслідки паводку, розповіли в сумському офісі водних ресурсів. За обсягами цьогорічний паводок не дотягує до середньостатистичного, але він виконав свою функцію — наповнив місцеві водойми. За прогнозами, процес зниження рівня води триватиме місяць. За даними офісу водних ресурсів, на території Росії Десна вже пішла на спад.

"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

У домогосподарствах на околицях Ямполя людям доводиться вичерпувати воду з підвалів та чекати, коли вона зійде з городів. Єдина перевага – наповнились колодязі, щоправда, використовувати воду з них можна далеко не скрізь, — каже місцева жителька Наталія Лаврененко. “В районі “Пенькозаводу” я живу вже 45 років, за цей час річка розливалась лише два рази. Тоді річка розливалась, але вода швидка пішла, бо спустили дамбу. З того часу 40 років води у підвалах у нас не було. В минулому ж році відремонтували дамбу: залило городи та підвали. Викачуємо щодня воду по три години на день”, — розповіла жінка.

Ямпільчани говорять, що до такої ситуації призвели не лише потужні квітневі дощі, а і відсутність регулювання рівня води на річці Івотка, яка раніше здійснювалась за допомогою системи шлюзів. “Раніше ми регулювали рівень води: восени шлюзи завжди опускали, щоб весною не було паводку. Паводок проходив і шлюзи піднімались. Зараз вони стоять закритими, як наслідок, маємо підвищення рівня води: вода в городах, в колодязях. Потрібно опустити шлюзи, як вода зійде – все стане на свій рівень”, — розповіла мешканка села Івотка Людмила Дрожжова.

"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

Річка Івотка — ліва притока Десни. Вона теж вийшла з берегів. Особливо від паводка постраждала прибережна смуга в урочищі Затон, де вода з Івотки пішла старим руслом річки. Як наслідок, розмитий штучний насип, що стримував воду, та прилегла до нього ґрунтова дорога.

"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

На Івотці є 7 шлюзів для підтримання гідрологічного режиму річки. Рішення про поводження з ними приймають зазвичай у лютому-березні, враховуючи прогнози на водопілля, — розповіли в регіональному офісі водних ресурсів.

"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

“В цьому році ми почали працювати з органами місцевого самоврядування, і з комісіями. Але не змогли закінчити в мирних умовах розпочату роботу, тому всі шлюзи в нас залишилися в закритому стані”, — розповіла заступниця начальника регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Олена Вакарчук. За словами жінки, в районі 6 шлюзу відбулося підтоплення надмірно зволоженої території.

"Танки не пройдуть". На півночі Сумщини розлилися річки

Розлив річки у заплаві Десни — це природнє щорічне явище, — каже Олена Вакарчук. До війни прогнозувався невеликий паводок, у квітні рівень води значно піднявся через дощі. Але через воєнні дії втрутитися і захистити місцеві населені пункти від високої води спеціалісти вже не мали можливості.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *