У КП “Міськводоканал” пояснили, як використовують отримані від гуманітарних організацій генератори


У КП “Міськводоканал” пояснили, як використовують отримані від гуманітарних організацій генератори

У КП “Міськводоканал” дали відповідь на питання, чи можуть наявні генератори забезпечити подачу води до осель сумчан у разі повної відсутності електропостачання?

З початку воєнного стану сумському водоканалу вдалося отримати від гуманітарних організацій 17 дизель-генераторів високої та середньої потужності. Проте наявної кількості генераторів недостатньо для забезпечення міста цілодобовим централізованим водопостачанням та централізованим водовідведенням.

Отримане обладнання резервного живлення дозволяє на сьогодні забезпечити мінімальні потреби мешканців у воді, здійснювати перекачування та очищення стічних вод у неповних добових обсягах.

Генератори розподілені таким чином, щоб у разі знеструмлень забезпечувати резервним живленням насоси, які підіймають воду з артезіанських свердловин (з глибини 500-600 м). Піднята вода накопичується у резервуарах на водозаборах та розвозиться автоцистернами по місту.

Додаткових високопотужних генераторів, які забезпечили б роботу тих насосів, що подають воду у місто (у машинних залах станцій другого підйому), у КП «Міськводоканал» поки що немає.

Якщо запас води на кілька днів можна зробити, то послуга з централізованого водовідведення повинна надаватися постійно. Отже, для запобігання техногенній катастрофі та забезпечення звичної зручності містян, більшість генераторів залучена в роботі каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд для відведення та очищення стічних вод.

Щодо перспектив цілодобового забезпечення сумчан водою та водовідведенням під час блекауту, то КП «Міськводоканал» розроблено Регламент роботи об’єктів під час надзвичайних ситуацій.

Відповідно до Регламенту розрахована необхідна кількість дизель-генераторів. Оптимальна потреба передбачає додатково 14 високопотужних генераторів, щонайменше 10 генераторів середньої потужності та не один десяток малопотужних генераторів для ЦТП на загальну суму близько 55 мільйонів гривень. Також підраховані необхідні об’єми палива для стабільної роботи генераторів, що складає близько 3,5 млн грн на добу.

Таких коштів в тарифі підприємства немає, тож свої пропозиції з розрахунками сумський водоканал надав на розгляд міському голові та відповідним структурним підрозділам Сумської міської ради.

Також КП «Міськводоканал» звернулося до Асоціації «Укрводоканалекологія» з проханням посприяти в додатковому отриманні високопотужних генераторів від міжнародних гуманітарних організацій.

А поки комунальнки працюють над підтримкою технічної справності обладнання та рекомендують сумчанам дбати про запас питної води вдома.

Источник: 0542.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *